Як Гугл ростеі ростеі росте Правило N5 Будуть користувачі

February 27th, 2009

« Як Гугл ростеі ростеі росте Правило N3 Невдачі   |   Побудова мережі з розділенням трафіку на базі iptables ip route »

Гугл не має відділу стратегічного планування. Виконавчий директор Ерік Шмідт не дає чітких директив, на які технології робити ставку і які продукти необхідно випустити. Всі новаторства на Гугле так само демократичні, як і сама пошукова технологія. Чим популярнєє ідея, чим більше вона притягає до себе уваги, тим вище її шанси на реалізацію.

Приведемо приклад запуску одного з сервісів Гугла. У грудні 2001 року дослідник Крішна Бхарат розіслав співробітникам Гугла посилання на свою версію пошукового сервісу по новинах. Хоча Гугл вже пропонував у той час примітивний пошук по заголовках, новини не були його візитною карткою. Це була просто одна з ідей.
Придумувати нові ідеї - основна частина роботи Бхарата, поважаного кандидата наук, якого переманили з Compaq, і одного з 10 співробітників дослідницької лабораторії.

На перших порах це була звичайна частина робочого процесу. Бхарат створив пошукову машину, яка збирає інформацію з 20 новинних джерел один раз в годину і надає найбільш свіжу інформацію по необхідних темах, - щось на зразок віртуального телеграфу. Всередині Гугла ця ідея привернула до себе велику увагу.
Також істотно, що вона привернула увагу Марісси Майер, молодої програмістки, що стала керівником проектів.

Майер пов′язала Бхарата з командою розробників. І через півтора місяці Гугл запустив пробну версію пошуку по новинах, що охоплює 155 джерел, яка зараз називається Google News. Через три тижні після запуску відвідуваність цього сервісу досягла 70 000 відвідувачів в день.

Перша причина, по якій Гугл легко виставляє нові проекти на публічний доступ - швидко визначити невдачі. Інша причина - побачити успішні проекти. Для Бхарата і Майер ті 70 000 користувачів послужили заставою для подальшої підтримки проекту всередині Гугла. «Публічна пробна версія допомагає рухатися швидше» - говорить Майер.


Tags: , , , , , ,

Щодо гугла


Схожі записи

Filled Under: Щодо гугла

Картинки